Hurdacıyı Hemen Ara 0505 004 07 02
info@gebzehurdaci.com 0505 004 07 02

Trafo Hurdası

Trafo, iki veya ikiden fazla elektrik devresinin birbirine bağlanmasını sağlayan elektrik alettir. Transformatör olarak da adlandırılmaktadır. Alternatif Akım devrelerinde kullanılan trafolar Doğru Akım ile karıştırılmamalıdır. Trafo, elektrik devresindeki akımı ve gerilimi yükseltme veya düşürme, elektrik enerjisinin aktarımını ve dağıtımını sağlama gibi amaçlarda kullanılmaktadır. Kullanım alanı geniş olan trafolar, farklı sebeplerden dolayı satılmak ve değerlendirilmek istenilebilir. Trafo hurdası alım satım işleri ile uğraşan Net Hurdacı, Gebze hurdacı sektöründe ön planda tutulmaktadır. Firma olarak ön planda tutulmamızın sebebi ise trafoları en iyi şekilde değerlendiriyor olmamızdır. Trafolarınızı hurda olarak satmak veya ikinci el olarak satmak için direk bir firmaya yönelmek yerine bu alanda hizmet veren firmalar arasında araştırma yapmak sizi daha doğru yönlendirecektir.

Trafo Hurdası İçin Firma Tercihinin Önemi

Elinizdeki trafo hurdası için firma arayışı içine girmediyseniz ve herhangi bir adrese hurda satışı yapacaksanız küçük de olsa zarara uğrayabilirsiniz. İkinci el trafolarınızı veya hurda trafolarınızı satmak sizin için sıradan ve basit bir işlem gibi görünebilir. Fakat işin aslı pek de öyle değildir. Eğer şansınızı ve elinizdeki imkanları iyi değerlendirirseniz elinizdeki trafoyu satarken kazanç sağlayabilirsiniz. Kazanç sağlamak ve hakkınız olanı almak varken elinizdeki imkanları itmek, zarara uğramak pek de doğru bir karar değildir. Bu nedenle alım satım işlemleri için tercih edeceğiniz firma sizin için önemlidir. Trafo hurdası alım satım işlemlerinde doğru hareket etmek istiyorsanız sektörde bulunan firmalarla görüşebilirsiniz. Yapacağınız görüşmeler sonrasında elinizdeki trafo için size sunulan fiyat tekliflerini değerlendirerek sizin için uygun olan firmaya trafonuzu satabilirsiniz. Net Hurdacı ailesi olarak yıllardır bu sektörün içerisinde ciddi faaliyetler gerçekleştirmekteyiz. Gerçekleştirdiğimiz faaliyetler doğrultusunda sektörde bulunan diğer firmalara göre daha iyi fiyat tekliflerinde bulunuyoruz. Bu sayede sizlerin zarara uğramasını önleyerek hurda ve ikinci el satışlarınızda kazanç sağlamanıza yardımcı oluyoruz. Sektörde yapacağınız araştırma ve görüşmeler sonrasında firmamızın verdiği güvenilir hizmetin ve maddi değerin farkına vararak tercihinizi Net Hurdacı ailesinden yana yapacağınıza inanıyoruz.

Trafolar Hangi Şartlarda Satılabilir

Trafonuzu hurda ya da ikinci el olarak satışa sunmanız için trafoyu kullanmamanız yeterli bir sebeptir. Kullanım halindeki trafo farklı sebeplerden dolayı arızalanabilir. Peki, arıza sonrasında trafoyu satmak zorunlu mudur? Aslında yaşanan arıza sonrasında trafoyu direk satışa çıkarmak zorunlu ya da gerekli bir durum değildir. Fakat trafonun arızalanması sonrasında gerçekleşen tamir, bakım ve onarım işlemlerinin maliyeti yüksek olacağı için bu para ile yeni trafo alımı daha çok tavsiye edilmekte ve uygulanmaktadır. Tamire, bakıma ve onarımına vereceğiniz parayı yeni trafo için harcayacak olursanız arızalanmış trafonuzu satarak kazanç sağlamış olacaksınız. Bu arıza hava şartlarında veya trafonun içerisindeki parçalardan kaynaklı olabilir. Elektrik akımından kaynaklı sorunlarla trafonuz yanabilir. Arıza ve yanma sonucunda trafonuz kullanım halinde olmasa dahi bunu değerlendiren firmalar bulunmaktadır. Trafo hurdası alım satım işlemleri ile ilgilenen firmaların sayısının az olduğunu söyleyebiliriz. Net Hurdacı, bu nadir firmalar arasında trafolarınızı en iyi şekilde değerlendirmektedir.

Trafo Hurdası Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

  • Trafo ağırlığı
  • Trafo büyüklüğü
  • Trafo içerisinde bulunan yağ
  • Bakır iç sargı

Trafo hurdası için fiyat belirlenmesi yukarıda yer alan 4 maddeye göre yapılmaktadır. Satılmak istenilen trafonun içerisinde bulunan yağ, fiyatın artmasını sağlamaktadır. Eğer trafo içerisinde yağ bulunmuyorsa hurdanın fiyatı düşmektedir. Aynı şey iç sargı için de geçerlidir. Trafo içerisinde bulunan sargının bakırdan olması hurda fiyatının artmasını sağlarken eğer sargı alüminyum gibi farklı ve değeri düşük bir elementle yapılmışsa trafo hurdası fiyatı düşüş göstermektedir. Bunun sebebine bakacak olursak, hurda olarak satılmak istenilen trafo bir bütün olarak alınmaktadır. Trafo tamamen değerlendirilir ve kullanılabilir parçalar temizlenerek ayrılır. Trafonun içerisinde kullanılan elementler ve yağ da maddi değeri doğrudan etkilemektedir. Bakır, değerli ve kazanç sağlayan element olduğu için trafo içerisinden alınarak farklı alanlarda değerlendirilmektedir. Trafo hurdası her ne kadar büyük ve ağır olursa değerlendirmeye dahil olacak parçalarda artış olacağı için büyüklük ve ağırlık da maliyeti etkilemektedir. Firma olarak trafolarınızı değerlendirmeye alırken bir bütün olarak inceliyor, trafonuzun içinde bulunan madenlere, parçalara ve yağa bakarak sizin için en uygun fiyatları belirliyoruz.

Trafo Hurdası Satışı İçin Ne Yapmalısınız

Trafonuzu satmak istiyorsunuz ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Yapacağınız araştırma sonucunda satış yapacağınız firmayı Net Hurdacı olarak tercih ederseniz kendinizi yormanıza hiç gerek kalmıyor. Türkiye’nin hangi ilinde veya hangi ilçesinde olursanız olun yapmanız gereken tek şey Net Hurdacı ile iletişime geçmek olacak. İletişime geçtiğiniz zaman firmaya bağlı ekip adresinize gelerek hurdanızı sizden satın alacak. Satın alma sonucunda yapılan inceleme ile trafonuzun net değer ücreti nakit olarak verilebileceği gibi hesabınıza da aktarılabilecek. Böylelikle kendinizi yormamış olacaksınız ve kısa süre içerisinde elinizde bulunan trafonuzu değerlendirerek kazanç sağlamış olacaksınız.

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Mesaj Gönder
Call Now ButtonHurdacıyı Ara