Telefon Et 05398116756

Çinko Hurdası

hurda çinko

Çinko Hurda Alımı

Çinko, metalik elementlerden bir tanesidir ve yeryüzünde en sık bulunan 24. element konumundadır. Bakır ve çinko karışımından pirinç elde edilerek kullanımı daha da yaygınlaştırılır. Dünya genelinde demir, bakır ve alüminyumdan sonra en çok üretilen element de çinkodur. Kullanımı oldukça değerli olan çinko, %70 oranında birinci, %30 oranında ikincil kaynaktan üretilir. İkincil kaynak dediğimiz geri dönüşümdür ve metallerde korozyonu önlemek için de tercih edilir. Bu yüzden galvanizleme çinkonun en yaygın kullanım türüdür.

Geri Dönüşümün Avantajları

%30 gibi geri dönüşüm rakamı oldukça fazladır. Bu yüzden çinkonun geri dönüşüme gönderilmesi çok önemlidir. Günümüzde geri dönüşümün değerinin anlaşılmaya başlanması çinko hurdası değerlendirilmesine gereken önemi yavaş yavaş artırmaktadır. Oluşan bu bilinçle hem ülkemiz ekonomisine katkı sağlanmakta hem de doğadan daha az element çıkarılmak zorunda kalındığı için doğanın korunmasına katkı sunulmaktadır. Siz de sahip olduğunuz çinkoları firmamıza satarak geri dönüşüme gönderilmesini sağlayabilir, doğaya atıl olarak bırakılması yerine yeniden kullanıma kazandırabilirsiniz.

Çinkonun Geri Dönüşüme Gönderilmesinin Önemi

Geri dönüşüm aslında sadece hurdacılık olarak düşünülmemesi gereken ciddi bir iştir. Sürekli kullanımın ve sürekli tüketimin olduğunu düşündüğümüzde kesinlikle geri dönüşümün olması gerektiği daha net anlaşılabilir. Çünkü geri dönüşüm olmazsa kullanılan ürünler çöp olarak, kullanımdan düşecek ve yığın maddeler olarak kacaktır. Zamanla da bir çöp dünyası ortaya çıkacaktır. Oysa geri dönüşüm sayesinde hem gereksiz çinko çöplerinin birikmesi önlenmekte hem de büyük bir kazanç elde edilmektedir. Gebze hurdacı bu konuya büyük önem veriyor, ülkemizdeki geri dönüşüm zincirinin önemli bir parçası olma hedefiyle ilerliyoruz.

Çinko Hurdasında En Yüksek Fiyat

Gebze Çinko Hurdası olarak hizmet verdiğimiz alanda çinko hurdalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tarafımıza ulaştığınızda harekete geçerek yerinizde çinko hurdalarınızı satın alıyor, anında nakit ödeme gerçekleştiriyoruz. Hem sizin kazanç elde etmenize aracı oluyor hem de geri dönüşüm bilincinin arttırılmasına yardımcı olarak çinkoların doğaya çöp olarak atılması yerine yeniden kullanıma alınmasını sağlıyoruz. Ülke ekonomisine ciddi katkı yapma hedefiyle ilerlediğimiz sektörde hurdalarınız için en yüksek fiyat tekliflerini sunuyor, zahmetsizce ürünleriniz alıyoruz.

Call Now ButtonHurdacıyı Ara